Kalkulatory korzyści

Ile zaoszczędzisz dzięki VA?

oszczędności-wirtualna-asystentka

Ile kosztuje wirtualna asystentka?

To zależy przede wszystkim od poziomu skomplikowania zadania, które zleciłeś lub jego „objętości”, ponieważ to przekłada się w sposób bezpośredni na czasochłonność – a to ona jest jedynym czynnikiem kosztu we współpracy wirtualnej. Dla VA płacisz bowiem taką samą stawkę za skomplikowany raport rynkowy jak i za zarezerwowanie wyjazdu służbowego. Różnica jest tylko taka, że wyjazd zostanie „ogarnięty” w godzinę, a trudny merytorycznie raport będzie przygotowywany co najmniej kilkanaście godzin roboczych.

Inny przykład: wprowadzenie 100 produktów do sklepu internetowego będzie trwało ok. 8 godzin (5 minut na produkt ze zdjęciami i opisem), czyli cały dzień roboczy. Tyle samo czasu zajmie przygotowanie kilkunastoslajdowej prezentacji z wstawieniem stockowych grafik, rozplanowaniem wizualnym, przygotowaniem wykresów itp. Mimo, że są to zupełnie różne zadania – jedno powtarzalne, a drugie kreatywne – oba będą Cię kosztować dokładnie tyle samo.

No dobrze, ale dlaczego właściwie korzystanie z VA to oszczędność?

To całkiem proste. Jeśli jesteś pracodawcą to podsumuj sobie wszystkie koszty pracownicze jakie ponosisz na swojego dotychczasowego asystenta lub osobę, której najczęściej zlecasz tego typu czynności. Tylko nie zapomnij, że koszt pracownika to nie tylko pensja, ale też też koszt godzin „nieprzepracowanych” (płatne urlopy, zwolnienia, przerwy w pracy), koszt utrzymania stanowiska pracy (np: kupno czy leasing komputera i oprogramowania, rachunki za prąd i najem przestrzeni biurowej) oraz pośrednie koszty pracownicze (np: szkolenia). Gdy podsumujesz te wszystkie wydatki i podzielisz przez realną (!) ilość godzin poświęconych na wykonanie zleconych zadań zobaczysz ile kosztuje godzina pracy Twojego pracownika. Możesz to łatwo porównać z stawkami wirtualnych asystentów.

A jeśli chcesz zrobić takie porównanie w sposób uproszczony – wypróbuj poniższy kalkulator.

Kalkulator oszczędności:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *